top of page
IMG-20210419-WA0037-01.jpeg

QUINTO’da her bir parça İstanbul’da, elde ve etik koşullarda üretiliyor, yerel malzemeler kullanılıyor. İleriye dair öngörümde, devam edeceğini bildiğim tek şey üretim şekilleri ve tasarım aşaması - bir süredir gelecek planlarını işlevsiz görüyor; zamanı dinlemenin ve sezgisel yaklaşarak üretmenin çok daha gerçekçi olduğunu düşünüyorum.

QUINTO ürünlerini mağazanızda konumlandırmak, sorularınızı sormak ve diğer tüm işbirliği önerileriniz için buradan iletişime geçebilirsiniz: 

info@el-quinto.com

WHO'S QUINTO?

Merhaba, ben Hazal Kızıltoprak! Yaklaşık 7 senedir, markam “El Quinto” yenilenmiş ve hafiflemiş hali "QUINTO" ile birlikte, “cesur ruhlar için hikayesi olan parçalar” tasarlıyor ve üretiyorum. İlk koleksiyonlarda üretimi yalnızca takı ile sınırlı tutarken, son 2 senedir de yaşam alanı objeleri ve kişisel aksesuarlar eklemiş bulunuyorum.

QUINTO’daki tasarım algımı en iyi açıklayacak cümle “sınırlı malzeme, sınırsız yaratıcılık getirir.” olmalı. Markanın ilk günlerinden itibaren tüm yaratımlarımı anlatabilecek malzemenin ahşap olduğuna karar vermiştim. Hala her koleksiyonda ana malzemede ahşapla ilerleyerek, detaylarda farklılıklar bulundurmaya çalışıyorum. Oluşturmak istediğim QUINTO dünyasının merkezinde, renk paletlerinin anlattığı hikayeler var. Her koleksiyon, kişisel bir hikayeden yola çıkıyor; koleksiyona ait renkler ise bu hikayenin anlatıcıları oluyor. Her daim ürünü gören birinin, yalnızca renkleri ve formlarından o parçanın QUINTO’ya ait olduğunu anlayabilmesini hedefliyorum. Yaşam alanlarına ve gündelik tercihlerimize renk katmayı, renkleri bulunduğu ortamın bir parçası olarak görerek mümkün kılmaya çalışıyorum; yani yalnızca bir “trend” olduğu için seçilen renkler ve konumlandırılmalarından mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum.

 

IMG_7601.jpg
bottom of page